SULZER

je firma s celosvětovou působností, registrovaná ve Švýcarsku se sídlem ve Winterthur. (www.sulzer.com). Aktivity firmy sestávají z několika relativně samostatných celků a orientují se do oblastí nových technologií (prášková metalurgie, laserové svařování, povrchové úpravy materiálů, zařízení pro energetiku, potravinářství, výrobu léčiv, lékařství a.j.).

Čerpadla, míchadla

Jedním z těchto celků je výroba čerpadel. Výrobní rejstřík zahrnuje úplný rozsah - čerpadel pro chemický průmysl, vodárny, energetiku, ropný průmysl a po převzetí firmy AHLSTROM Pumps v roce 2000 i pro papírenský průmysl. V současné době je divize SULZER Pumps sedmým největším výrobcem čerpadel na světě a v každém sektoru použití představuje špičku technologie. (www.sulzerpumps.com)

Výroba

Divize SULZER Process Pumps - dříve Ahlstrom je specializována na průmysl papíru a celulózy a v tomto rozsahu je jednoznačně světovou jedničkou. Výroba čerpadel a míchadel, od výzkumu a vývoje přes slévárnu až po testovací centra, je soustředěna ve Finsku (pro americký trh v USA) a expedována k zákazníkům po celém světě. Od roku 2012 firma Sulzer Process Pumps převzala společnost Cardo Flow Solutions do jejíhož portfolia patřily také čerpadlářské firmy Scanpump a ABS. Naše společnost AHLFIT je oprávněna zastupováním produktů Scanpump v plném rozsahu a produkty ABS pro průmyslové aplikace ve svém regionu ČR a SK.

Prodej

Technické a obchodní služby jsou zabezpečovány prostřednictvím místních obchodních jednotek. Oblast střední Evropy, resp. Česká republika a Slovenská republika je obsluhována z kanceláře ve Welsu v Rakousku a její název je SULZER PUMPEN OESTERREICH GmbH. Tato obchodní jednotka, pod niž spadá i Rakousko, Maďarsko, Slovinsko Chorvatsko a Rumunsko, má za povinnost vystavovat závazné nabídky, zajišťovat dodání objednaných výrobků, vystavuje faktury, inkasuje platby, organizuje následný servis a technické poradenství.

Styk se zákazníky

Aktivity každé prodejní jednotky jsou podporovány sítí místních agentur, které zabezpečují aktivní styk se zákazníky ve vymezeném teritoriu. Pro oblast ČR a SR vznikla samostatná agentura v roce 1994. Kancelář agentury je situována do obce Paskov (mezi Ostravou a Frýdkem-Místkem) a zodpovědným pracovníkem je od roku 2010 Ondřej Dědek (dříve Ing. Jaroslav Dědek). Právní podklad fungování agentury je založen na smlouvě s firmou Sulzer pumps v Rakousku – smluvním partnerem je AHLFIT, spol. s r.o. Hlavní náplní agentury je práce v terénu, zejména technická specifikace nových poptávek, která pak slouží k závazným nabídkám prodejní jednotky. Kromě této činnosti zajišťuje agentura vyřizování reklamací, dotazů, řešení technických a administrativních problémů vč. poradenství při optimalizaci provozování dodaných zařízení.

Servis

Servis zabezpečuje (exkluzivně pro ČR a SR) autorizovaná servisní firma AHLFIT spol. s r.o., se sídlem v Paskově a dílnami v Paskově a ve Štětí. Provádí opravy čerpadel a míchadel z produkce firmy SULZER Process Pumps a dřívějších značek AHLSTROM, Serlachius a Karhula. Nově provádíme také opravy čerpadel a míchadel Scanpump a ABS.

Kontakt

AHLFIT, spol.s r.o.

Místecká 919
CZ-739 21 Paskov

telefon / +420 558 671 678
email / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

DIČ / CZ25369059